Automatizovaná príprava zvarových hrán zaujala zváracích expertov

Demänovská dolina je obec zasadená do rovnomenného údolia v centrálnej časti Nízkych Tatier na severe Slovenska. Jej malebné okolie je medzinárodne známym centrom letnej a zimnej turistiky a zimných športov. Nachádzajú sa tu aj slávne Demänovské jaskyne.

V dňoch 7. až 9. septembra 2022 mala odborná verejnosť o dôvod navyše Demänovskú dolinu navštíviť. Skúšobná organizácia č. 10 v spolupráci s certifikačnými orgánmi PRVEJ ZVÁRAČSKEJ, a. s. Bratislava tu zorganizovala stretnutie pracovníkov zváračských škôl a odborných pracovníkov firiem pôsobiacich v oblasti zvárania a nedeštruktívneho skúšania (NDT), PZVAR MEETING 2022.

Prvá zváračská metodicky riadi takmer 80 zváračských škôl a niekoľko školiacich stredísk NDT po celom Slovensku. Jej certifikačný orgán osôb každoročne certifikuje niekoľko sto zváračov, pracovníkov NDT kontroly a vyšších zváračských pracovníkov (zváračskí inžinieri, technológovia, špecialisti). Spoločnosť sa zameriava aj na certifikáciu výrobcov oceľových konštrukcií, na systémy kvality pri zváraní, atď.Odborníci z týchto oblastí sa stretávajú na PZVAR MEETING pravidelne od roku 2006, s jedinou prestávkou, vynútenou pandémiou ochorenia COVID-19, v roku 2020. Začínali na počte 60 - 80 účastníkov, ten sa ale postupom času zdvojnásobil. Tento rok malo viac ako 140 hostí možnosť vypočuť si v priebehu troch dní 22 prezentácií a neformálne debatovať s organizátormi a prednášajúcimi počas dvoch spoločenských večerov.

Zástupcovia MicroStepu medzi nimi samozrejme nemohli chýbať. K odbornej časti konferencie prispeli prednáškou o možnostiach automatizovanej príprave rezných hrán a zároveň predstavili posledné inovácie rezacích systémov od MicroStepu. Na oplátku sa dozvedeli mnoho zaujímavého o najrozličnejších témach od zvárania v stredoveku a modernizáciu plavebných komôr v Gabčíkove po defektoskopiu a technické normy, ako aj novinky zo sveta výskumu nových metód zvárania. Významnou časťou viacerých prednášok boli horúce témy priemyslu, Internet of Things a Industry 4.0.Spoločnosť MicroStep podujatie podporila aj finančne. Bola to skvelá investícia, ktorá sa nám niekoľkonásobne vrátila v podobe nových poznatkov, cenných osobných kontaktov a príjemným zážitkom. Dovidenia o rok!

© copyright 1991-2024 MicroStep, spol. s r.o. | developed by EXPLORE STUDIOS

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,

a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,

nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.

Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo