Historicky najúspešnejšia sezóna pre STUBA Green Team

STUBA Green Team je už od roku 2009 jediným tímom na Slovensku, ktorý pravidelne reprezentuje našu krajinu v rámci Európy na pretekoch elektrických formulí a rôznych iných podujatí spojených s automobilizmom. 

V tejto sezóne sa celoročná námaha členov STUBA Green Teamu odzrkadlila najmä v letných mesiacoch, kedy sa zúčastnili medzinárodných súťaží s ich najnovším elektrickým monopostom SGT-FE22.
Najlepšie na koniec

Za zmienku stojí najmä posledná a zároveň najúspešnejšia súťaž sezóny, chorvátska FS Alpe Adria 2022, na ktorej sa STUBA Green Team zúčastnil koncom augusta 2022.

Po veľmi úspešných prvých dňoch súťaže, kedy sa členom tímu podarilo s ich novým monopostom prejsť všetkými technickými kontrolami, nasledovali statické disciplíny, kde porotcovia z rôznych firiem (Rimac Automobili, Porsche, Ferrari či z F1 tímov) hodnotili okrem iného aj biznis plán vytvorený študentami. Dôležitou časťou hodnotenia bol taktiež dizajn monopostu, ktorý si museli členovia tímu pred komisiou obhájiť.Všetci zúčastnení však nedočkavo čakali najmä na dynamické disciplíny, ktoré mali naplno ukázať potenciál jednotlivých monopostov. Elektrická formula SGT-FE22 úspešné dokončila ako akceleráciu, tak aj skidpad, po ktorom však nasledovala diskvalifikácia za drobný únik brzdovej kvapaliny.

Sklamanie bohužiaľ pokračovalo aj ďalší deň, pre problémy s elektronikou sa študenti STU s ich monopostom bohužiaľ nemohli zúčastniť autocrossu. Neúspech však v posledný deň súťaže zatienil najlepší výsledok v histórií STUBA Green Team, a to v disciplíne Endurance. Ide o 22 km dlhé preteky, ktoré sú nielen najprestížnejšou disciplínou, ale zároveň aj tou najťažšou a už samotné dokončenie sa považuje za veľký úspech.
Najlepší výsledok v histórií tímu

Vďaka skvelej tímovej práci a koncetrácii celého tímu na posledný pretek sa po 4 sezónach podarilo nielen “kráľovský” Endurance dokončiť, ale dokonca obsadiť aj fantastické 6. miesto, čo je doposiaľ najlepší výsledok v histórii tímu. Po sčítaní bodov za všetky statické a dynamické disciplíny sa náš slovenský tím vyšplhal až na 10. priečku v celkovom rebríčku súťažiacich v kategórií elektrických monopostov. Vzhľadom na to, že sa v tejto kategórii súťaže FS Alpe Adria 2022 zúčastnilo až 31 tímov, je celkové umiestnenie v TOP 10 skvelým výsledkom.

Celkovo získal STUBA Green Team na súťaži v Chorvátsku 433 bodov. Ide o najlepší bodový výsledok v histórii tímu a pokorenie svojho maxima z roku 2017, kedy sa im na súťaži v Českej republike podarilo nazbierať 359 bodov.Členovia tímu podali na FS Alpe Adria 2022 skvelý výkon, ktorého odmenou bol historicky najlepší výsledok v súťaži. Veríme, že to nebol ich vrchol, ale práve naopak, začiatok úspešnej éry. MicroStep gratuluje všetkým členom k úspešnému ukončeniu sezóny, sme radi, že sme STUBA Green Team mohli opäť podporiť. Prajeme celému tímu veľa šťastia, ďalších úspechov a čo najmenej technických zlyhaní ich nového monopostu pre rok 2023.

© copyright 1991-2023 MicroStep, spol. s r.o. | developed by EXPLORE STUDIOS

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,

a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,

nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.

Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo