MicroStep Europa GmbH: Slávnostné položenie základného kameňa novej budovy ústredia v Bad Wörishofen-e

MicroStep Europa GmbH: Slávnostné položenie základného kameňa novej budovy ústredia v Bad Wörishofen-eMicroStep Europa GmbH oslávil začiatok výstavby svojho nového ústredia v Bad Wörishofen-e s hosťami zo sveta politiky, biznisu a vedy. Na pozemku s rozlohou 3 000 m2 postaví výrobca CNC rezacích systémov kancelárske centrum, ktoré poskytne priestor pre 60 zamestnancov.

„Nová administratívna budova neposkytuje len priestor pre nové pracoviská v rámci už existujúcich obchodných jednotiek, ale tiež ponúka možnosť ďalej rozšíriť naše aktivity,“ povedal Igor Mikulina, generálny riaditeľ spoločnosti MicroStep Europa GmbH, počas ceremónie. Táto moderná a energeticky úsporná novostavba bude postavená v bezprostrednej blízkosti súčasnej budovy, kde spoločnosť sídli od svojho založenia v roku 1999.

Zároveň pán Mikulina oznámil ďalšie veľké investície v Bad Wörishofen-e. Do roku 2016 by malo byť založené MicroStep Technology Centre (technologické centrum) – ďalších 3 000 m2, ktoré budú použité na podnikové výstavy, ako aj na organizovanie konferencií a technologických demonštrácií. „To umožní, aby bol celý rozsah inovácií MicroStep-u jednoducho prístupný pre ešte väčšiu klientelu“, odôvodnil generálny riaditeľ svoje rozhodnutie.

Viac ako 60 hostí zo sveta politiky, biznisu a vedy bolo pozvaných na oficiálnu ceremóniu položenia základného kameňa. MicroStep môže počítať s podporou z bavorskej vlády i do budúcnosti, povedal Franz Josef Pschierer. Štátny tajomník bavorského ministerstva hospodárstva, médií, energie a technológií ďalej uviedol, že dvere ministerstva hospodárstva sú pre MicroStep vždy otvorené.

Igor Slobodník, Veľvyslanec Slovenskej republiky v Nemecku, zdôraznil vo svojom prejave význam Nemecka ako ekonomického partnera pre Slovenskú republiku: „Verím, že táto nová a jasne viditeľná prítomnosť MicroStep-u v Nemecku povedie k ďalšej pozitívnej fáze Slovensko-nemeckých obchodných vzťahov, založených na spoločnej inovácií, výskume a vývoji.“
Nové administratívne centrum bude mať dve poschodia a malo by byť dokončené do konca druhého štvrťroka 2015. Ponúka veľkoryso riešené kancelárie a bude postavený ako ekologická a energeticky úsporná stavba.

© copyright 1991-2024 MicroStep, spol. s r.o. | developed by EXPLORE STUDIOS

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,

a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,

nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.

Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo