MicroStep na Blechexpo 2015 zaujal fiber laserom s 3D hlavou

V dňoch 3. – 6.11.2015 sa v nemeckom Stuttgarte uskutočnila jedna z najvýznamnejších tohtoročných európskych výstav, týkajúcich sa spracovania plechov a rúr. Na výstave Blechexpo 2015 (spolu s dvojičkou Schweisstec 2015) sa podľa oficiálnych štatistík zúčastnilo vyše 38.000 návštevníkov zo 110 krajín, ktorí dostali možnosť prezrieť si stánky a prezentácie vyše 1200 vystavovateľov.

Text: Michal Kováč, Michaela Pyšová, Foto: Erich Wörishofer


Firma MicroStep prezentovala na stánku s rozlohou 160 m2 dve high-end rezacie centrá z aktuálneho produktového portfólia. Horúcou novinkou bol laserový rezací stroj MSF najnovšej generácie s 3D výklopnou hlavou, umožňujúcou vysoko presné rezanie dielov pod uhlom až do hrúbky materiálu 15 mm (čierna oceľ) s úkosom 45°. V stroji bola integrovaná najnovšia verzia rezacej hlavy HighYAG Bimo FSC 2.1 HP v prevedení pre rezanie pod uhlom, ktorá umožňuje rezanie veľkými výkonmi (> 4kW). Vystavovaný laserový zdroj bol 6kW YLS-6000 od lídra trhu IPG Photonics. Stroj MSF s rozmerom pracovnej plochy 3 x 1,5 m s automatickým výmenným stolom, kalibračnou jednotkou ACTG, slúžiacou na autokalibráciu 3D výklopnej hlavy (ACTG je patentovaná technológia z vývoja MicroStep-u), ako aj kombinovanou stanicou na monitoring a čistenie rezacej dýzy a kalibráciu kapacitného výškového senzora v rezacej hlave, vzbudzoval veľký záujem návštevníkov. 
 

Výstava Blechexpo mala v tomto roku celkovo veľmi silné zastúpenie výrobcov z oblasti rezania laserom a potvrdila najmä rastúci trend v rezaní vláknovým, tzv. fiber laserom, ktorý sa stáva čoraz populárnejšou technológiou – podľa ukazovateľov až 30% laserových rezacích strojov, predaných v súčasnosti, je osadených technológiou fiber lasera oproti 70% CO2 laserov (ktoré boli ešte pred pár rokmi absolútne dominantnou technológiou), pričom trendom je smerovanie k čoraz väčším výkonom. Najviac predávanými zdrojmi sú 4kW, pričom na trh v tomto roku prišli 6 kW a hovorí sa už o 8 kW v horizonte nasledujúcich dvoch rokov.


Druhým vystavovaným strojom bol multifunkčný rezací stroj typu MG. Je to tradičný typ vysoko presného a variabilného rezacieho stroja, určeného na HD plazmové a kyslík-acetylénové rezanie v kombinácii s vŕtaním či popisovaním, ktorý v posledných rokoch prešiel v MicroStep-e razantnou modernizáciou – stroj je dnes tuhší, rýchlejší, dynamickejší, s väčším množstvom prídavných zariadení. Vystavovaný stroj mal 2 technologické suporty – plazmový rotátor (3D rezanie plazmou s náklonom horáka do 50°) a plnoautomatické vŕtanie do priemerov Ø40 mm s automatickou výmenou nástroja. Pozdĺž rezacieho stola mal stroj navyše šachtu s polohovadlom na rezanie rúr a štvorhranných profilov do priemerov Ø300 mm.„Výstava mala veľmi dobrú návštevnosť. Znovu sa preukázala silná pozícia MicroStep-u na trhu, ktorú odrážal nepretržitý záujem o naše multifunkčné rezacie systémy a technológie,“ zhodnotil Igor Mikulina, riaditeľ dcérskej spoločnosti MicroStep-u v Nemecku, firmy MicroStep Europa GmbH so sídlom v Bavorsku, ktorá zastrešovala výstavnú prezentáciu MicroStep-u. Práve v bavorskom Bad Wörishofene postavila MicroStep Europa tento rok novú budovu pre takmer 50 zamestnancov a tiež otvorila showroom s rezacími strojmi.„Aj z odozvy na výstave cítime, že sme na správnej ceste. Kovospracujúce podniky stoja dnes pred výzvami na čoraz väčšiu optimalizáciu výroby, potrebujú vyrábať rýchlo a efektívne, aby sa presadili v konkurenčnom boji. K tomu patria moderné výrobné prostriedky, napr. multifunkčné stroje, aké ponúka MicroStep,“ potvrdil generálny riaditeľ MicroStep-u Alexander Varga.

© copyright 1991-2024 MicroStep, spol. s r.o. | developed by EXPLORE STUDIOS

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,

a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,

nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.

Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo