Schweissen & Schneiden 2023: Špičkové produkty a digitálne možnosti MicroStep

MicroStep ukázal naživo veľkú časť portfólia – rezanie laserom, plazmou, vodným lúčom, nové technológie frézovania a značenia aj softvér na automatizované riadenie výroby.

Veľtrh Schweissen & Schneiden v nemeckom Essene je už od svojho založenia v roku 1958 významným míľnikom v odvetví kovospracujúcich technológií. Na tomto globálnom podujatí, konajúcom sa každé štyri roky, sa prezentujú najmodernejšie výdobytky, ktoré lákajú odborníkov z celého sveta a veľa napovedia o budúcnosti a trendoch v priemysle. Ročník 2023, ktorý sa po desiatich rokoch vrátil na pôvodné miesto konania – výstavisko v Essene, medzičasom vynovené – sa tešil početnej účasti. Vyše 1 000 vystavovateľov predstavilo najnovšie produkty a riešenia v oblasti spájania, delenia a povrchových úprav materiálov na ploche s rozlohu presahujúcou 100 000 štvorcových metrov.Veľtrh prilákal rozsiahle medzinárodné publikum: viac ako 50 000 návštevníkov z celého sveta malo počas piatoch výstavných dní od 11. do 15. septembra 2023 možnosť uvidieť nielen produktové novinky, ale dozvedieť sa aj najaktuálnejšie informácie o pálčivých témach ako sú udržateľné metódy spracovania kovov či integrácia Priemyslu 4.0 do výrobných systémov v duchu motta veľtrhu "Get connected – get digital".

MicroStep sa v Essene predstavil najväčšou výstavnou plochou spomedzi všetkých svojich doterajších účastí na Schweissen & Schneiden, a odprezentoval na nej veľkú časť zo svojho portfólia. Výstavný stánok s konzultačnými zónami bol počas celého trvania veľtrhu živým informačným hubom pre stretnutia so zákazníkmi a networking medzi partnermi z globálnej predajnej siete MicroStep, ktorá aktívne pokrýva už 60 krajín.
Živé ukážky a technologické ostrovčeky
 

Návštevníci nášho stánku mali možnosť vidieť živé ukážky flexibilných riešení MicroStep na rezanie a spracovanie plechov, rúr, profilov či kupol s použitím najmodernejších 2D a 3D technológií z vlastného vývoja firmy. Tento rok sme vystavili multifunkčný stroj MG s 3D plazmovou úkosovou hlavou s patentovanými technológiami ACTG® a ABP®, s vŕtacou jednotkou a tiež novinkou – novými možnosťami frézovania a značenia. Veľký záujem vzbudil aj vynovený vodnolúčový kompakt z produktového radu WaterCut s novou úkosovou hlavou. Kompaktný 2D laserový stroj MSF Compact s technológiou DynaFly pre rýchle a kvalitné rezanie bol zase ideálny na demonštrovanie nových interpolačných pohybových algoritmov očakávanej nasledujúcej generácie riadiaceho systému CyberFab® Control, ktoré výrazne zlepšujú dynamiku pohybu strojov MicroStep.Medzi ťaháky výstavnej expozície patrili tiež technologické ostrovčeky – impozantná frézovaná vzorka výšky 1,4 metra, ktorá demonštrovala možnosti plazmového rezania, vŕtania a najmä frézovania na strojoch z produktového radu DRM Max, ako aj vystavená nerezová kupola priemeru 2 metre s vyrezanými otvormi s rôznymi profilmi rezu, tvarom kontúr a značením, ktorá bola spracovaná u zákazníka MicroStep-u na stroji typu DRM vďaka inovatívnej technológii mScan.
CyberFab Manager: Automatizovaný manažment výrobných projektov od MicroStep


V súlade s ústrednými témami veľtrhu, ktorými boli digitalizácia a Priemysel 4.0, predstavil MicroStep aj svoj komplexný softvérový balík CyberFab Manager, ktorý slúži na automatizované plánovanie a správu výroby na rezacích strojoch, pričom umožňuje zapojenie aj príbuzných výrobných pracovísk a procesov, ako sú ohraňovanie, odihlovanie, zváranie a.i., a zabezpečuje aj plánovanie logistiky medzi pracoviskami.Globálna návštevnosť na veľtrhu Schweissen & Schneiden 2023 poskytla odbornej verejnosti jedinečnú príležitosť na networking, nadviazanie nových spoluprác a výmenu poznatkov. Návštevníci na stánku MicroStep, či už z nemecky hovoriaceho regiónu alebo zo zahraničia, mali zasa výbornú možnosť konzultácie riešení na kľúč naprieč celým spektrom dodávaných technológii a automatizačných procesov, ako aj porovnanie jednotlivých rezacích technológii naživo na jednom mieste, len pár metrov od seba.

Úspešný veľtrh je síce za nami, ale už teraz sa tešíme na ten nasledujúci!

© copyright 1991-2024 MicroStep, spol. s r.o. | developed by EXPLORE STUDIOS

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,

a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,

nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.

Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo