Hľadanie vhodného a ekonomicky výhodného riešenia pre AL-Cut

Spoločnosť AL-Cut AG bola založená v roku 2009. Táto švajčiarska firma sa stala obľúbeným rezacím centrom na výrobu rôznych dielov a prototypov. Má viac ako 250 spokojných zákazníkov z rôznych priemyselných odvetví. Kombinovaný CNC plazmový rezací a vŕtací stroj od firmy MicroStep rozšíril možnosti spoločnosti z hľadiska efektívnosti a flexibility výroby.Konatelia spoločnosti AL-Cut Toni Räber a Andreas Sommer majú v oblasti strojárstva a spracovania kovov bohaté skúsenosti. Obaja pracovali vo výrobe kovových konštrukcií, kde získali mnoho cenných technických ako aj obchodných skúseností v tejto oblasti. Nadobudnuté znalosti sa rozhodli zúžitkovať a preto v roku 2009 zriadili vlastné rezacie centrum na severe Luzernu. Spoločnosť dostala názov AL-cut, čo znamená Vodná (Aqua) a Laserové rezanie. Zameriavajú sa hlavne na rezanie vodným lúčom a rezanie laserom. "Rezanie je našou hlavnou podnikateľskou činnosťou, odlišuje nás to od ostatných. Máme široké portfólio zákazníkov z rôznych priemyselných odvetví: od obkladačov až po výrobcov náhrobných kameňov, ale aj lekársku techniku, elektrotechniku a umelcov," hovorí Toni Räber.


AL-Cut AG je rezacie centrum, ktoré ponúka svoje služby zákazníkom po celom Švajčiarsku. Venujú sa hlavne výrobe malých sérií dielov a prototypov. Ich hlavné sídlo sa nachádza v Inwile severne od Luzernu.

Zákazníci z celého Švajčiarska sa spoliehajú na kvalitu a spoľahlivosť rezania tejto špecializovanej spoločnosti. AL-Cut AG má 14 zamestnancov a je vyhľadávaným rezacím centrom najmä pre prototypy a malé série dielov. Strojárstvo, výroba oceľových konštrukcií, vozidiel alebo leteckej technológie je len časť zo všetkých priemyselných odvetví pre ktoré AL-Cut vo svojej výrobnej hale s rozlohou 1 000 m² a kancelárskymi priestormi s rozlohou 100 m² vyrába rôzne súčiastky a diely. Aby bolo v budúcnosti možné aj naďalej poskytovať kvalitné služby a uspokojiť dopyt svojich zákazníkov, AL-Cut sa rozhodlo, že bude nielen neustále investovať do svojho strojového parku, ale rozšíri aj svoju výrobnú halu a skladové priestory o 1 200 m².


Stroj zo série MG pre spoločnosť AL-Cut AG bol navrhnutý na presné a flexibilné 3D spracovanie plechov a kupol. Plazmový rotátor umožňuje rezanie otvorov, obrysov a úkosov na plochom materiáli a na plochých koncoch. Okrem toho je možné pomocou vŕtacej jednotky plech preŕtať, závitovať a zapustiť.

Okrem laserového rezacieho stroja, systému rezania vodným lúčom, lisovacej brzdy a mokrej brúsky je od mája roku 2017 súčasťou technologického parku aj multifunkčné riešenie plazmového rezania  pre 3D spracovanie plechov a kupol zo série MG od spoločnosti MicroStep. „V našom rezacom centre režeme hlavne laserom alebo vodným lúčom, potrebovali sme však nákladovo efektívne riešenie pre rezanie hrubých a pevných materiálov. Pokiaľ ide o rezanie týchto materiálov, lasere pri hrubších materiáloch dosiahujú svoje hranice a náklady na rezanie vodným lúčom sú zase príliš drahé. Systém plazmového rezania nám umožňuje rezať hrubšie a pevnejšie materiály relatívne lacno a efektívne,“ vysvetľuje Toni Räber.


Plazmový rotátor MicroStep je rotačná úkosová jednotka, ktorú používa AL-Cut na spracovanie plechov a kupol. Na plochom materiáli je možné vyrobiť úkos V, X, Y alebo K. Umožňuje tiež prípravu zvaru až do 45 °.

Výkonny riaditeľ Toni Räber: "Spolupráca so spoločnosťou MicroStep je veľmi dobrá. Cítime sa byť v naozaj dobrých rukách. S celým konceptom sme v zásade veľmi spokojní a môžeme ho všade len odporúčať."

© copyright 1991-2024 MicroStep, spol. s r.o. | developed by EXPLORE STUDIOS

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,

a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,

nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.

Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo