Kombinovaný plazmový rezací systém s veľkou efektivitou a flexibilitou

Španielska kovospracujúca spoločnosť Caldererías Indalícas SL sa zameriava na kovové konštrukcie, priemyselné závody a výrobu kotlov. Spoločnosť investovala do multifunkčného rezacieho stroja od spoločnosti MicroStep, čo prinieslo enormné zvýšenie efektívnosti a flexibility. Nová technológia obsahuje širokú škálu možností spracovania - okrem iného plazmový rotátor a kyslíkový palivový rotátor umožňujú veľké možnosti 3D rezania dosiek, rúrok a kupol.


Španielska spoločnosť na výrobu kovov Caldererías Indálicas investovala do multifunkčného systému pre 3D spracovanie plechov, rúr a kupol. Dva rotátory s rôznymi technológiami rezania rozširujú možnosti spracovania skosenia.


Úzke uličky, malé biele domčeky, záhrady a palmové aleje, v malebnej stredomorskej zátoke na juhu Španielska leží prístavné mesto Almeria. Hlavný hospodársky sektor z tohto prístavu vyváža poľnohospodárske výrobky do vzdialených krajín. Okrem iného tu ale nájdeme aj sídlo spoločnosti Caldererías Indalícas SL. Táto spoločnosť s ručením obmedzeným bola založená v roku 1993, ponúka komplexné služby - od návrhu po výrobu, montáž a opravy - a špecializuje sa na kovové konštrukcie, výrobu tlakových nádob, výrobu kotlov a priemyselné závody. Kladie sa tu dôraz na kvalitu, životné prostredie a bezpečnosť pri práci s cieľom čo najlepšie uspokojiť zákazníkov. Vysoký štandard odzrkadľuje vsoký dopyt po kvalitných výrobkoch. Spoločnosť počas svojho pôsobenia na trhu neustále rástla a dnes sa k jej zákazníkom radia rôzne renomované spoločnosti z celej Európy, Južnej Ameriky a Afriky. Dnes má Caldererías Indálicas tím 450 zamestnancov v piatich rôznych divíziách: inžinierstvo a projekty, výroba, inštalácia, údržba a uvedenie do prevádzky, administratíva,bezpečnosť a životné prostredie.


Vďaka integrácii dvoch rotátorov (plazmový rotátor a rotátor na kyslíkové palivo) a multifunkčného skenera môže spoločnosť Caldererías Indálicas spracovávať rôzne geometrie a hrúbky materiálu.


Cieľ investície: Automatizovať procesy

V minulom roku spoločnosť zaoberajúca sa kovovými konštrukciami investovala do novej technológie rezania, aby mohla rýchlo a presne vyhovieť rastúcim a individuálnym požiadavkám svojich zákazníkov. Pri výbere sa spoliehali na presnú analýzu vnútropodnikových procesov a potrieb odborníkmi zo spoločnosti MicroStep. „Zákazník potreboval automatizovať množstvo veľmi odlišných procesov,“ pripomína Joan Alejo, zodpovedný inžinier pre technológie a marketing v spoločnosti MicroStep Španielsko. Zahŕňalo to 2D a 3D rezanie plochého materiálu s jemnou plazmou, rezanie rúr všetkých typov a rezanie kupol. „Najmä spracovanie kupol bolo predtým vzhľadom na počet a zložitosť dier ťažká a hlavne časovo náročná úloha,“ hovorí Joan Alejo.


Rotátor s kyslíkovým palivom od MicroStepu umožňuje šikmé rezy, napríklad na prípravu zvarových hrán až do 65°. Rotačný systém s technológiou rezania plameňom vytvára úplne nové možnosti v 3D spracovaní hrubých plechov.


Riešenie: Jeden systém nahradil viacero krokov manuálneho spracovania

Pre spoločnosť Caldererías Indálicas predstavovalo riešenie od MicroStepu radikálnu zmenu výrobného postupu. Zatiaľ čo v minulosti rôzni pracovníci kreslili kontúry ručne a strihali pomocou niekoľkých strojov, dnes to robí automaticky kombinovaný jemný plazmový rezací stroj zo série CombiCut. Systém bol vybavený plazmovým rotátorom a kyslíkovým palivovým rotátorom pre 3D spracovanie rôznych hrúbok a geometrií materiálov.

Multifunkčný systém umožňuje 3D spracovanie plechu na ploche 16 000 x 2 500 mm, flexibilné spracovanie rúr 3D geometrií s dĺžkou 12 000 mm a priemerom do 1 000 mm, ako aj spracovanie kupol do priemeru 4 500 mm. na samostatnom stole na rezanie kupoly na jednom konci systému.

Systém je vybavený laserovým skenerom a ďalšími technológiami pre zvýšenie výsledkov rezania počas rezania kupoly (mScan®) alebo na následnú aplikáciu zvarových švov na už rezané komponenty (ABP®).


Za kalibráciu rotátorov je zodpovedná kalibračná jednotka ACTG® (Automatic Calibration of Tool Geometry) vyvinutá a patentovaná spoločnosťou MicroStep. Tento jedinečný systém opravuje nepresnosti a odchýlky úplne automaticky s najvyššou presnosťou v rozsahu stotín a zaisťuje tak trvale presné výsledky.

© copyright 1991-2024 MicroStep, spol. s r.o. | developed by EXPLORE STUDIOS

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,

a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,

nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.

Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo