Nové dvojportálové rezacie centrum pre belgickú lodenicu


MicroStep a WCW dodali po ôsmych rokoch ďalší komplexný úkosový stroj do EDR Antwerp Shipyard. „Pri rozhodovaní nám pomohli dobré skúsenosti s predchádzajúcim strojom od MicroStep-u,“ potvrdil nákupca Tom De Schepper.
Belgická lodenica Engine Deck Repair (EDR) v spolupráci s prístavom v Antverpách od roku 2015 cielene investuje do novej infraštruktúry a modernizácie vybavenia. V rámci investičného programu bol začiatkom októbra 2021 uvedený do prevádzky aj nový plazmový rezací stroj MicroStep CombiCut s dvomi portálmi a pracovnou plochou o rozmere 27 m x 3 m, ktorý MicroStep dodal cez svojho oficiálneho zástupcu v Beneluxe, belgickú firmu Wouters Cutting and Welding.
Lodenica s kompletným servisom a službami

Okrem rozsiahlych investícií pracujú v Engine Deck Repair aj na budovaní značky. Vo februári 2021 sa táto servisná lodenica premenovala na EDR Antwerp Shipyard a začala sa prezentovať novým logom.

„Nový imidž spolu s kvalitou našej práce, zákaznícky orientovaným prístupom a dobrými cenami upevňuje našu pozíciu na trhu,“ hovorí obchodný riaditeľ Philippe Trouillard. Okrem opráv a údržby lodí zabezpečuje lodenica tiež dodávky lodiarenského spotrebného materiálu, náhradných dielov a venuje sa aj vnútrozemskej lodnej doprave. V Antverpách prevádzkuje štyri suché doky, servisné mólo o rozlohe 2 000 m², technickú dielňu s rozlohou 14 000 m² a tiež skladové priestory na ploche 16 000 m².
Kovospracujúca divízia EDR


Oddelenie zaoberajúce sa opracovaním ocele je najväčšou divíziou EDR Antwerp Shipyard. Disponuje dielňou s certifikáciou BV ISO 9001 s kompletným vybavením na vykonávanie námorných a offshore oceliarskych prác. Moderný strojový park umožňuje EDR efektívne vyrábať diely vo vlastnej réžii a v kvalite, ktorá spĺňa vysoké štandardy lodenice. Opravy poklopov, výmena pancierových plátov, opravy zábradlí, lávok,  bezpečnostných panelov, opravy alebo obnova potrubí, renovácia nákladových priestorov, prefabrikácia dielov, či výroba kompletných oceľových konštrukcií – na všestrannú náplň práce divízie sú potrebné flexibilné výrobné prostriedky.


Lodenica EDR Antwerp Shipyard sa špecializuje na opravu a renováciu lodí. Spolu s prístavom v Antverpách investujú do lepšej infraštruktúry s cieľom skvalitnenia služieb a zvýšenia efektivity.


Rozšírenie rezacích kapacít

Prvý plazmový stroj MicroStep kúpili v EDR v roku 2013 – išlo tiež o CombiCut s pracovnou plochou 6 m x 2,5 m, so šachtou na rezanie rúr do priemerov Ø 700 mm. Stroj bol vybavený 260 A plazmovou technológiou. Primárnym cieľom najnovšej akvizície z roku 2021 bolo zvýšenie kapacity rezania. Voľba padla tentokrát na CombiCut s väčšou pracovnou plochou – 27 m x 3 m, ktorú obsluhujú dva portály s úkosovými hlavami na rezanie plazmou do uhla 50°. Inštaláciu dopĺňa filtračná jednotka od spoločnosti Donaldson.


Plazmový rezací stroj CombiCut 27001.30 Prk + 1.30 Prk s dvomi portálmi a úkosovými hlavami na rezanie plazmou do uhla 50°.


Jednoduchá manipulácia a vysoká kvalita

„S novým strojom CombiCut 27001.30 Prk + 1.30 Prk dokážeme vďaka dvom portálom rezať súčasne na väčšej ploche“, vysvetľuje Tom De Schepper, manažér nákupu v EDR. "Obidva portály sú vybavené 300 A plazmovým zdrojom, ktorý ponúka ľahko ovládateľnú a kvalitnú plynovú konzolu s jednoduchým užívateľským rozhraním, ušitú na mieru firmám, ktoré režú hlavne oceľ, príležitostne však potrebujú spracovať aj iné kovy."


Dvojportálové rezacie centrum dokážeme vďaka dvom portálom rezať súčasne na väčšej ploche, čím zvyšuje rýchlosť a efektivitu rezania.


Skúsenosti hovoria samé za seba


"CombiCut nás oslovil hlavne dobrým pomerom ceny a kvality, preto sme si ho vybrali opäť. Porovnávali sme ho aj so strojmi od iných dodávateľov, no MicroStep bol pre nás stále tou najrozumnejšou a najvýhodnejšou voľbou. Pri rozhodovaní nám, samozrejme, pomohli dobré skúsenosti s naším predchádzajúcim MicroStep strojom. V priebehu rokov sme si vybudovali dobrý vzťah s dodávateľom technológii MicroStep, spoločnosťou Wouters Cutting & Welding. Vždy sa snažia nájsť to najlepšie riešenie pre konkrétnu situáciu, to je pre nás veľké plus,“ pokračuje Tom De Schepper.


Finálne rozhodnutie investovať do nového CombiCutu padlo aj vďaka skúsenostiam s predošlým strojom z rovnakej produktovej rady od spoločnosti MicroStep. 


Inštalácia a uvedenie do prevádzky

„Každá spoločnosť je iná, preto sa vždy snažíme navrhnúť riešenie podľa konkrétnych potrieb zákazníka,“ hovorí Maarten Peelaers, manažér predaja vo WCW. Pre tento komplexný rezací stroj bola dodacia lehota približne 18 týždňov, čo zahŕňalo 3 až 4 týždne určené na inštaláciu a 1 týždeň na zaškolenie operátorov. „Nové zariadenie vyvolalo veľký záujem a získalo si pozornosť mnohých našich zamestnancov. Operátori s ním radi pracujú a v nábehovej fáze sa rýchlo adaptovali na jeho pokročilé funkcie.Zároveň je to pre nich jasný signál, že spoločnosť je ochotná investovať do nových technológií,“ hovorí Tom De Schepper.

© copyright 1991-2024 MicroStep, spol. s r.o. | developed by EXPLORE STUDIOS

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,

a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,

nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.

Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo