Plnou parou vpred


Už 150 rokov vdychuje spoločnosť ŽOS Zvolen starým rušňom a vagónom zo Slovenska aj zo zahraničia nový život. Od roku 2015 jej pri tom pomáha moderný rezací stroj svetovej kvality od spoločnosti MicroStep.
Železničné opravovne a strojárne Zvolen, a. s. sídli v srdci stredného Slovenska a je to najväčšia spoločnosť poskytujúca údržbu a modernizáciu železničných koľajových vozidiel so 150-ročnou tradíciou v tejto oblasti. Aby dokázala splniť rôznorodé požiadavky zákazníkov a zvládnuť opravy širokého portfólia rôznych typov lokomotív a vozňov, má spoločnosť extrémne vysoké nároky na techniku. Dbá sa na presnosť, rýchlosť a obzvlášť na flexibilitu.

Keď v roku 2015 hľadali všestranné zariadenie na opracovanie veľkoplošných plechov, nájsť to správne zariadenie netrvalo krátko. Kvôli vysokým nárokom každému nákupu predchádza rigorózne výberové konanie. Zo súťaže, v ktorej boli zadefinované technické parametre požadovaného stroja, po dlhom zvažovaní vyšiel víťazne MicroStep. Na prvé miesto sa dostal po tom, ako opakovane dokázal, že dokáže svoje zariadenia upraviť tak, aby bol presne podľa predstáv zákazníka.Vďaka tomu sa spoľahlivou súčasťou dielní ŽOS Zvolen stal flexibilný CNC plazmový rezací stroj radu MG. Konkrétne ide o MG 12001.25 PrkMB, všestranné zariadenie, navrhnuté pre spojenie maximálnej efektivity a flexibility na jednom mieste. Vďaka pracovnej ploche dlhej 12 500 mm a širokej 2 500 mm sú majstri opravári schopní pracovať aj s veľkými časťami rušňov a vagónov. Špecialitou tohto stroja je plazmový R5 rotátor, ktorý umožňuje rezanie plechov pod uhlom až 50°, čo je nevyhnutná súčasť prípravy na zváranie. Možnosť úkosového rezania priamo na tomto stroji odstraňuje zdĺhavé spracovanie materiálu na viacerých pracoviskách. Zdroj plazmy zabezpečuje zariadenie HiFocus 440i od výrobcu plazmovej technológie Kjellberg Finsterwalde.

Plnoautomatická vŕtacia hlava o výkone 26 kW je schopná vŕtať diery do priemeru 40 mm a závity do veľkosti M33. Dva zásobníky na vŕtacie nástroje s automatickou výmenou umožňujú rýchlu realizáciu aj zložitejších vŕtacích úloh. Zabudovaný atramentový popisovač je veľmi jednoduché riešenie, ako označiť jednotlivé rezané diely a uľahčiť tak ďalšiu prácu s nimi.

Vysokú presnosť zabezpečuje patentovaný, automatický kalibračný systém ACTG® z dielne MicroStep. Tento systém meria aj tie najmenšie odchýlky v polohovaní nástrojov a automaticky ich koriguje.Dlhodobým cieľom ŽOS Zvolen, a. s je presadiť sa na zahraničných trhoch a zvýšiť technickú spôsobilosť o opravy a modernizácie koľajových vozidiel novej generácie západnej výroby. Spoločnosť MicroStep je hrdá na to, že jej v tom môže pomáhať.

© copyright 1991-2024 MicroStep, spol. s r.o. | developed by EXPLORE STUDIOS

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,

a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,

nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.

Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo