Pripravení využiť príležitosť


Spoločnosť Paul Meijering Metalen sídli v meste Zaltbommel, severne od Eindhovenu. Táto holandská spoločnosť sa od svojho založenia v roku 1989 špecializuje na výrobu a dodávku rúr, prírub, plechov a konštrukcií z nehrdzavejúcej ocele a špeciálnych zliatin. Zákazníci po celom svete sa spoliehajú na vysokú kvality jej širokého sortimentu, na veľké skladové zásoby, špeciálne technológie spracovania a krátke dodacie lehoty. 65 zamestnancov pracuje v dvoch lokalitách na výrobnej ploche viac ako 17 500 metrov štvorcových. „Čo nás odlišuje od ostatných dodávateľov, je to, že nepracujeme s dodacími lehotami. Väčšina našich objednávok je pripravená na expedíciu v ten istý deň,“ hovorí generálny riaditeľ a zakladateľ Paul Meijering .
Spoločnosť spracováva nehrdzavejúcu oceľ najrôznejšími technológiami od pílenia a CNC sústruženia až po ohýbanie, rezanie laserom – plechov aj rúr – odihlovanie, dokončovanie a ďalšie. „Napriek všetkým týmto možnostiam sme cítili, že je tu priestor pre niečo ďalšie,“ pokračuje pán Meijering . Na základe rady od známeho kontaktoval špecializovaného predajcu MicroStep v Beneluxe, spoločnosť Wouters Cutting & Welding. V decembri 2019 spoločne pridali do balíka nástrojov spoločnosti ďalšiu technológiu: rezanie plazmou.
 

Plazmový rezací stroj MicroStep MG určený na 3D spracovanie plechov a rúr.

Po analýze svojich potrieb a niekoľkých konzultáciách sa veľkoobchodník s nerezovou oceľou rozhodol pre všestranný plazmový rezací systém série MG od MicroStepu. S konfiguráciou MG 12001.25PRK+CH1200P je tento CNC stroj určený na 3D spracovanie plechov a rúr, pracujúc s geometriami, ktoré spoločnosť spracováva na dennej báze. Vďaka tejto novej investícii dokážu spracovávať plechy s rozmermi 12 000 x 2 500 mm a rúry s priemerom 750 mm a hmotnosťou 7 t. „Chceme byť pripravení splniť aj budúce požiadavky našich zákazníkov. To nám dáva potrebnú flexibilitu,“ hovorí pán Meijering . „Jednou z možností na stroji MicroStep je úkosové rezanie, teda rezanie pod uhlom. V tomto prípade sa to dá robiť pod uhlom až 50°,“ vysvetľuje Nic Wouters z Wouters Cutting & Welding. „Túto možnosť sme nezvolili z okamžitej nutnosti, ale ako príležitosť. Vždy sa snažíme myslieť širšie a predvídať, čo ešte len príde,“ dodáva pán Meijering.


Paul Meijering (vľavo) a Nic Wouters (vpravo) pri novom stroji.

Pán Wouters sprostredkoval rezací systém a postaral sa o analýzu výroby a poradenstvo: "Najväčšou výhodou tohto stroja je jeho flexibilita." Rezanie plechov a rúr, deliace rezy, 2D kontúry alebo úkosové rezy až do 50° na prípravu zvarových hrán – to všetko je možné pre rôzne veľkosti obrobkov. Rezací lúč dodáva plazmový zdroj Kjellberg HiFocus 440i neo. „To znamená, že nehrdzavejúcu oceľ možno rezať až do hrúbky 120 mm,“ vysvetľuje Nic Wouters.

Paul Meijering je so svojou novou investíciou spokojný: „ S MicroStepom dokážeme vyrábať lacnejšie, jednoduchšie a rýchlejšie. Týmto spôsobom budeme teraz môcť našim zákazníkom pomáhať ešte lepšie. MicroStep môžeme hodnotiť len pozitívne.“

 
Úkosová rezacia hlava s plazmovým zdrojom od Kjellbergu.

© copyright 1991-2024 MicroStep, spol. s r.o. | developed by EXPLORE STUDIOS

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,

a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,

nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.

Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo