Skok k vysokej presnosti a kvalite

SCHWARTE GROUP sa so svojimi dvoma divíziami SCHWARTE PROCESSING a SCHWARTE JANSKY špecializuje na výrobu nerezových nádob pre potravinársky, farmaceutický a chemický priemysel, ako aj na technológiu zberu mlieka a výrobu potravinárskych vozidiel. Spoločnosť v poslednej dobe dosiahla výrazný skok v presnosti a kvalite vyrábaných dielov získaním najmodernejšieho riešenia CNC rezania pre 3D spracovanie plechov a kupôl - multifunkčné rezacie centrum DRM od spoločnosti MicroStep, ktoré bolo uvedené do prevádzky na jeseň roku 2019 vo výrobnom závode Schwarte v Poľsku. „Stroj je efektívny a presný, jedná sa o kvalitný produkt,“ hovorí vedúci oddelenia údržby Michał Liberacki.

Každý, kto pracuje v mliekarni, továrni na výrobu nápojov alebo potravín, vo farmaceutickom alebo chemickom priemysle pozná meno Schwarte Group. Spoločnosť funguje už viac ako 75 rokov a je žiadaná v celej Európe. So svojimi dvoma spoločnosťami, Schwarte Processing (výroba kontajnerov) a Schwarte Jansky (technológia zberu mlieka a výroba vozidiel) pokrýva širokú škálu produktov na prepravu, skladovanie a spracovanie potravín a citlivých tekutín. Produktové portfólio siaha od vozidiel na zber mlieka a systémov na skladovanie piva po meraciu techniku a rôzne technológie na zber, prepravu a skladovanie tekutín. To všetko s rozsiahlym servisom a údržbou. V pobočkách Schwarte v Nemecku, Poľsku a Rakúsku pracuje okolo 420 kvalifikovaných zamestnancov.


Schwarte Processing (výroba kontajnerov) a Schwarte Jansky (technológia zberu mlieka a výroba vozidiel) pokrývajú širokú škálu produktov na prepravu, skladovanie a spracovanie potravín a citlivých tekutín.

Spoločnosť Schwarte Processing, ktorá je aktívna v oblasti výroby kontajnerov, kladie pri svojej výrobe vysoké požiadavky na presnosť a spoľahlivosť. Jedna z hlavných prevádzok Schwarte sa nachádza na severovýchode Poľska, v meste Olsztyn, kde spoločnosť od konca roku 2019 využíva špeciálny stroj na rezanie plechu a kupoly. Ten je vybavený 120° 3D plazmovým rotátorom a inovatívnou technológiou mapovania kupoly mScan od spoločnosti MicroStep, ktorá zaisťuje vysokú presnosť spracovania konca nádrže. „Investícia do nového strojového zariadenia zlepšuje náš výrobný proces a celkový pracovný výkon. Flexibilná plazmová kužeľová hlava výrazne rozširuje naše možnosti. Úkosové rezanie plechov je teraz automatizované, čím sa dosahuje veľká presnosť, predchádzanie chybám a ďalšie ručné prepracovanie," hovorí Michał Liberacki. V čase nákupu spoločnosť už myslela na niekoľko krokov dopredu, pretože séria DRM je schopná presného digitálneho dielenského štandardu pre spracovanie na konci nádrže. "V budúcnosti budeme môcť na spracovanie koncov nádrže používať zváracie roboty."

Stredisko na rezanie plechu/nádrže série DRM umožňuje 3D spracovanie plochých plechov, ako aj rôzne tvary koncov tankov v poľskom závode Schwarte v Olsztyne.

Multifunkčný CNC stroj pracuje od jeho inštalácie každý deň v dvojzmennej prevádzke. Používa sa na výrobu nádob z nehrdzavejúcej ocele. „Stroj sa v súčasnosti používa na rezanie dielov na stavbu kontajnerov s hrúbkou steny od 2 do 30 mm a na rezanie otvorov do koncov nádrží pomocou zvarových prípravkov s hrúbkou steny od 2 do 20 mm,“ vysvetľuje Liberacki.


Systém dodržiava úzke tolerancie, je možná presná opakovateľnosť pracovného procesu. To znamená menej prepracovania a rýchlejšiu výrobu.

Skúsenosti spoločnosti MicroStep sú presvedčivé

Pri zvažovaní správneho riešenia spoločnosť postupne presvedčili skúsenosti MicroStepu v oblasti spracovania kupôl a rezania úkosov. „Spoločnosť MicroStep bola vybraná z toho dôvodu, že disponuje rozsiahlou databázou podobných aplikácií vyvinutých a dodaných na nemecký trh,“ hovorí Liberacki. Je veľmi spokojný s investíciou, ktorá sa vyplatila od prvého dňa: "Implementácia systému prebehla hladko. Stroj zodpovedá našim očakávaniam a pracuje efektívne, s vysokou presnosťou a kvalitou," dodal Michał Liberacki - vedúci oddelenia údržby v spoločnosti Schwarte Processing / Schwarte Group Sp. z o.o.

© copyright 1991-2024 MicroStep, spol. s r.o. | developed by EXPLORE STUDIOS

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,

a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,

nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.

Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo