Technológia a flexibilita, ktorá nebude zaostávať ani v budúcnosti

Nemecký Sealpac GmbH je jedným z popredných svetových výrobcov automatizovaných systémov pre balenie potravín. S cieľom zvýšenia výrobných kapacít a flexibility sa táto inovatívna európska spoločnosť rozhodla investovať do multifunkčného vláknového lasera na 3D spracovanie plechov, rúr a profilov. Široká škála technológií rezacieho stroja série MSF od spoločnosti MicroStep zohrala pri tejto investícii dôležitú úlohu, tento multifunkčný 3D laser má okrem iného aj vysoký stupeň automatizácie. Pomocou laserového rotátora je možné spracovávať plechy, rúry a profily. Stroj disponuje tiež technológiami pre manipuláciu s materiálom. V prípade výroby a spracovania niektorých komponentov bola spoločnosť Sealpac hneď v prvých týždňoch po inštalácii stroja až štyrikrát rýchlejšia ako obvykle.Pri každodennej návšteve supermarketu alebo mäsiarstva človek prichádza nepriamo do styku s presnými strojmi od spoločnosti Sealpac GmbH. Celosvetovo aktívna high-tech spoločnosť z nemeckého Oldenburgu vyvíja a vyrába systémy na balenie potravín. Zamestnanci spoločnosti dbajú na dosahovanie najvyšších štandardov v automatizovanej výrobe potravín a vždy ponúkajú to najlepšie riešenia, ako napr.: vysoký výkon, flexibilita, testovaná a spoľahlivá nemecká kvalita s maximálnou účinnosťou. Inovatívny duch a precízna práca sú súčasťou ich každodennej práce.

Spoločnosť, ktorá začala pred viac ako 33 rokmi v miestnej garáži sa za roky precíznej práce vypracovala až do vlastného závodu v Oldenburgu, kde pracuje približne 250 zamestnancov, ktorí vyrábajú a predávajú výrobky pre viac ako 60 krajinách po celom svete. Medzi významných zákazníkov, ktorí sa spoliehajú na systémy Sealpac patria priemyselní giganti ako Edeka, Wiesenhof, skupina spoločností Tönnies ale tiež malé mäsiarstvá, pekárne a spracovatelia mäsa, pečiva, ovocia, zeleniny a pod. V októbri 2018 získal ich udržateľný materiál a baliaci systém FlatSkin® cenu ECMA (Európska asociácia výrobcov kartónov) v kategórii „Zachráňte planétu“.


Z garáže až do vlastného závodu s 250 zamestnancami v nemeckom meste Oldenburg.

"Okrem dobre vyškoleného personálu je jednou z našich silných stránok aj ľudskosť spoločnosti. Všetci sa oslovujeme krstným menom, naše oficiálne komunikačné kanály sú veľmi rýchle a hierarchia stručná,“ hovorí Samir Ramadan, ktorý pracuje na oddelení plánovania výroby a rovnako ako aj vedúci výroby Sascha Westphal začínal ako operátor strojov. "Všetci naši manažéri predtým pracovali v teréne, čo nám pomáha pri plnení všetkých výziev. Naši ľudia sa sú kvalifikovaní; máme dobre vyškolený a autonómny personál," hovorí Ramadán. Je to veľmi dôležité, pretože systémy sa často musia individuálne prispôsobovať požiadavkám zákazníka - vyžaduje to presnosť v rozsahu tisíciny milimetra. Podľa toho je nastavený aj strojový park, neustále sa investuje do moderných systémov, ktoré musia z dlhodobého hľadiska spĺňať výrobné požiadavky.


Spoločnosť Sealpac GmbH investovala do flexibilného systému rezania laserom zo série MSF od spoločnosti MicroStep. Ten kombinuje technologické možnosti spracovania rúr, profilov a plechov s vysokým stupňom automatizácie nakladania a vykladania materiálu.

V roku 2017 sa generálny riaditeľ Jörg von Seggern, Sascha Westphal a Samir Ramadan pustili do hľadania vhodného riešenia rezania laserom na rezanie rúr a profilov. Frézy a ďalšie technológie bolo treba použiť pri iných výrobných procesoch, Sealpac chcel taktiež znížiť závislosť od dodávateľov dielov. „Cieľom novej akvizície bolo vytvoriť voľné kapacity,“ hovorí Samir Ramadan. Dali si načas a všetky rezacie laserové systémy, ktoré boli na trhu dostupné postupne rozanalyzovali. "Základnou myšlienkou bol čistý rúrový a profilový laser. Pozreli sme sa na veľa z nich a zrodila sa myšlienka, ktorá zahŕňala spracovanie plochého materiálu. Primárne však spracovávame rúry a profily," hovorí Ramadán.


Plechy, rúry a profily sa spracovávajú pomocou laserového rotátora. Laserový rotátor od MicroStepu vrátane automatickej laserovej rezacej hlavy Highyag BIMO FSC umožňuje šikmé rezy až do 45°, vhodné napríklad na prípravu zvarových plôch.

Po zvážení všetkých parametrov a porovnaní ponúkaných laserových systémov bolo rozhodnuté v prospech multifunkčného riešenia s vysokým stupňom automatizácie od spoločnosti MicroStep. Dôvodom bola hlavne široká škála technologických možností a výsledná flexibilita pre vývoj a výrobu súčasného a budúceho produktového portfólia.


Okrem spracovania rúr a profilov umožňuje MSF aj rezanie plechov s veľkosťou až 4 000 x 2 000 mm. Materiál sa nakladá a vykladá pomocou plne automatického systému kyvadlového stola.


© copyright 1991-2024 MicroStep, spol. s r.o. | developed by EXPLORE STUDIOS

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,

a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,

nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.

Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo