Výrazné skrátenie doby spracovania a zvýšenie presnosti

Medzinárodne pôsobiaca technologická spoločnosť GEA je jedným z najväčších výrobcov zariadení a prístrojov pre potravinársky, farmaceutický a chemický priemysel. Táto nemecká spoločnosť so sídlom v Kitzingene sa zameriava hlavne na stroje a zariadenia, technologické procesy a komponenty pre tieto odvetvia priemyslu.

Kontajnery a zariadenia, ktoré spoločnosť GEA Production Kitzingen vyrába pre svojich zákazníkov, sú skutočnými gigantmi vyrobenými s najvyššou presnosťou a najmodernejšou technológiou. Výrobky, ktoré vyrábajú pre spracovateľský priemysel, môžu mať hmotnosť až 70 ton, priemer až 13 metrov a dĺžku 17 metrov. Na inštaláciu a použitie týchto výrobkov na mieru je potrebné dodržať vysoké štandardy drsnosti povrchu, ako aj vysokú presnosť a malú toleranciu.


Celková plocha nemeckého sídla spoločnosti GEA Production Kitzingen predstavuje približne 63 000 metrov štvorcových, z toho 9 000 metrov štvorcových patrí výrobe, 1 200 metrov štvorcových logistike a 2 900 metrov štvorcových kancelárskym budovám (na obrázku).

Produkty spoločnosti GEA Production Kitzingen sa vyznačujú najvyššou možnou presnosťou, ktorú zákazníci od tohto hlavného dodávateľa potravinárskeho priemyslu očakávajú. Vysoko kvalitná výroba si vyžaduje skúsenosti, precíznu prácu a moderné riešenia. Na základe odporúčaní spoločnosti MicroStep sa táto profesionálna firma rozhodla zaobstarať plazmový rezací stroj série MG pre 3D spracovanie plechov a kupol. „Pre nás je táto investícia obrovským prínosom, MicroStep odporúčam aj na našich ďalších stránkach, ktoré majú podobné portfólio,“ povedal vedúci výroby Eduard Sauter.


Pre zákazníkov spoločnosti GEA (potravinársky, farmaceutický, chemický priemysel) je zásadná hlavne presnosť - je potrebné dodrža minimálne tolerancie. Kupoly pripravené na plazmovom rezacom systéme MG sú následne vybavené mnohými dýzami.


Rady od spoločnosti MicroStep po dôkladnej analýze výroby a portfólia

Zákazníci požadujú stále kratšie dodacie lehoty a rovnaké štandardy kvality. Kvôli snahe splniť tieto požiadavky hľadá skupina GEA Group neustále nové a nové technológie, ktoré ponúkajú vyššiu spoľahlivosť procesu a majú určitú pridanú hodnotu z hľadiska kvality a rýchlosti výroby. Z týchto dôvodov bol rok 2015 časom na zmenu plazmového rezacieho stroja. Pán Sauter uprednostňoval laserový rezací stroj, ale dal šancu aj plazmovej technológii. MicroStep sa podrobne zaoberal časom výroby a výrobou samotnou. „Nechali sme odborníkov spoločnosti MicroStep navštíviť našu výrobu a vyhodnotiť, ktorá technológia prinesie najväčšie výhody.“


Pomocou plazmového rezacieho systému MG je možné na kupoly s priemerom do 3 500 mm aplikovať presné otvory a kontúry aj s potrebným skosením.

Voľba nakoniec padla na rezací stroj zo série MG, ktorý podporuje 3D rezanie plechov a kupol. Porovnateľné laserové riešenie nebolo na trhu dostupné a hlavnými rozhodovacími faktormi boli výhody rotátora a schopnosť rezania úkosov na spodnom okraji kupol. Plazmová technológia dokonale vyhovuje požiadavkám. Spoločnosť GEA vyrába malé série výrobkov, predovšetkým reže materiály s hrúbkami od 3 do 15 mm a vo výnimočných prípadoch ide o materiál s hrúbkou 90 mm.

Stroj pracuje vo výrobe od júna 2017. Umožňuje spracovávať plechy na pracovnej ploche veľkej 12 000 x 3 500 mm a kupoly do priemeru 3 500 mm. Skúsenosti, ktoré spoločnosť má od doby uvedenia stroja do prevádzky sú pozitívne: „Spôsob fungovania zariadenia vo mne vyvoláva dojem, že je skalopevný. MicroStep odporúčam aj v ďalších našich výrobných zariadeniach GEA Group, ktoré majú podobné produktové portfólio.


Súčasťou rezacieho systému MG v spoločnosti GEA je aj CNC rezací stôl s kyslíkovým palivom a energeticky úspornou sekčnou extrakciou na spracovanie veľkoformátových plechov s rozmermi 12 000 x 3 500 mm.

Vyniká predovšetkým inovatívnym softvérom mSCAN ® na spracovanie kupol a iných 3D objektov. Nemecká spoločnosť teraz nemá problém držať krok s požadovanými toleranciami a ušetrí veľké množstvo času aj pri ďalšom obrábaní, ktoré museli doteraz manuálne vykonávať jej zamestnanci, ako napríklad rezanie dna kupoly, príprava zváracej hrany atď.


Spoločnosť GEA Production Kitzingen sa pri vyokej presnosti pri spracovaní kupol spolieha na technológiu MicroStep mScan®. Systém plazmového rezania MG má integrovaný laserový skener, ktorý určuje povrch kupoly. So softvérom mSCAN sa dosahujú výrazne lepšie výsledky v presnosti rezných úloh.

© copyright 1991-2024 MicroStep, spol. s r.o. | developed by EXPLORE STUDIOS

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,

a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,

nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.

Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo