MicroStep pritiahol pozornosť kompaktným laserom

Domáci výrobca predstavil na MSV 2024 portfólio strojov na rezanie plazmou, laserom, kyslíkom a vodným lúčom.

Minulotýždňový 29. ročník Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Nitre uviedol 119 vystavovateľov zo 16 krajín, ktorí sa počas štyroch veľtržných dní odprezentovali takmer deviatim tisíckam návštevníkov z oblastí strojárstva, kovovýroby a pridružených odvetí.Slávnostné otvorenie a bohatý sprievodný program

Veľtrh slávnostne otvorili štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Kamil Šaško, dekan Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach Jozef Živčák a riaditeľ výstaviska Agrokomplex Jozef Pavle. Úspešný prvý deň bol zavŕšený galavečerom spojeným s odovzdávaním ocenení – cenu za najlepšiu vedeckotechnologickú prezentáciu získala Strojnícka fakulta TU v Košiciach, ktorá na veľtrhu spolu s firmou ENGLER AUTOMOTIVE Košice premiérovo uviedla superšportové auto ENGLER V12 – superquad s trojhriadeľovou sekvenčnou prevodovkou z produkcie TUKE. Auto bolo jedným z divácky najvďačných lákadiel MSV v pavilóne venovanom univerzitám, školám, zväzom a profesným organizáciám.Štyri výstavné sa niesli v znamení viacerých sprievodných podujatí: Pri príležitosti 30. výročia vzniku Technickej inšpekcie sa uskutočnil odborný seminár „Bezpečnosť strojových zariadení“, a po prvýkrát sa v rámci MSV konali aj Majstrovstvá Slovenska v simulovanom zváraní. 23. mája bol na programe XXVI. ročník celoštátnej konferencie „ELECTRON“ a aj Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností (ZSVTS) uviedol podujatie „Deň technikov“, zamerané na prednášky o nových trendoch v technológiách.

MicroStep ukázal širokú paletu CNC a automatizačných riešení

MicroStep, ako popredný slovenský výrobca CNC rezacích strojov, predstavil prierez dodávanými rezacími a obrábacími technológiami. Dôležitou súčasťou prezentácie bol tiež digitalizačný infokútik s riadiacou konzolou CyberFab Control a softvérovými riešeniami – 2D a 3D CAM Asper a mCAM, CAPP aplikácia CyberFab Manager, a predstavenie pracovných buniek MicroStep Production Systems s ukážkou rozšírenia správy rezacieho systému o ďalšie pracovné pozície ako automatizované triedenie či ohraňovanie.Ťažiskom expozície bol kompaktný fiber laserový stroj MSF Compact, na ktorom počas celého veľtrhu prebiehali ukážky rezania vláknovým laserom, či už štandardné rezanie hrubších materiálov, alebo dynamické rezanie tenkých ocelí technológiou DynaFly. Stánok dopĺňal funkčný stand “Gb”, demonštrujúci technológiu úkosového rezania kyslíkom a tiež vystavená prierezová vzorka s rezanými, vŕtanými a frézovanými otvormi, ktorá je ukazuje schopnosti multifunkčného CNC rezacieho centra DRM Max.Tešíme sa na vás znovu o rok!

Ďakujeme všetkým návštevníkom nášho stánku za príležitosť ukázať naše novinky, pretlmočiť skúsenosti a podiskutovať o možnostiach moderných CNC rezacích centier – efektivite, presnosti, multifunkčnosti, automatizácii materiálového toku a digitalizácii výroby.

© copyright 1991-2024 MicroStep, spol. s r.o. | developed by EXPLORE STUDIOS

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,

a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,

nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.

Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo