Slávnostné otvorenie novej regionálnej pobočky MicroStep v Nemecku

Najväčšia dcérska spoločnosť MicroStep – MicroStep Europa GmbH so sídlom v Bavorsku – má niekoľko regionálnych pobočiek, ktoré zabezpečujú zákaznícku podporu pre vyše 800 rezacích strojov MicroStep inštalovaných v oblasti Nemecka, Švajčiarska a Rakúska. Najvýznamnejšou z nich je pobočka na západe Nemecka v meste Dorsten, v centre jedného z priemyselne najrozvinutejších regiónov Európy – Porýnia.Hoci dorstenská pobočka je v prevádzke už vyše 10 rokov a spravuje aktuálne viac než 200 CNC strojov v spádovej oblasti Severné Porýnie-Vestfálsko (NRW), doteraz fungovala v prenajatých priestoroch. Spolu s rozširovaním predaja a služieb postupne vznikali plány na postavenie vlastnej reprezentatívnej budovy so showroomom, ktorý by slúžil na predvádzanie technológii, odlaďovanie rezacích procesov pre zákazníkov a hostenie podujatí ako sú predajné kongresy či technologické tréningy. Po rozsiahlych prípravách sa koncom roka 2020 začala výstavba, ktorá trvala do decembra 2021. Nové školiace a predvádzacie centrum s oficiálnym názvom CompetenceCenter Nord s rozlohou 1 300 m² otvorilo svoje brány pre odbornú verejnosť 19. mája 2022. Viac než 300 hostí z oblasti obchodu, biznisu a politiky sa počas slávnostného dňa otvorených dverí presvedčilo o vysokej úrovni technológii delenia a popisovania materiálov, automatizácie a digitalizácie.Nabitý program sa konal v priestrannom showroome s rozlohou 800 m² a prednáškovej sale, ktorá je súčasťou moderných kancelárskych priestorov o rozlohe 500 m².


Približne 300 hostí z oblasti biznisu, obchodu a politiky zažilo deň plný technologických ukážok a prednášok.

"Dnešok je pre nás veľmi významný," uviedol v uvítacom prejave výkonný riaditeľ MicroStep Europa GmbH Johannes Ried. "Pred viac ako 15 rokmi padlo rozhodnutie umiestniť vlajku MicroStep v Severnom Porýní na severozápade Nemecka, v lokalite, kde bije srdce nemeckého kovospracujúceho priemyslu."

V CompetenceCenter Nord majú potenciálni zákazníci počas celého roka možnosť vidieť ukážky rezania energolúčovými technológiami, ktorými sú osadené CNC stroje MicroStep – rezanie plazmou, vláknovým laserom, kyslíkom, vodným lúčom, a tiež vŕtanie, závitovanie a zahlbovanie. V showroome sú vystavené štyri multifunkčné rezacie stroje z celkovo dvadsaťjedenstrojového portfólia firmy. Všetky technológie tu možno vidieť rezať kolmo, ale aj v 3D s rezaním úkosov na hranách dielov s prípravou na zvary. Okrem plechov je predvádzané aj spracovanie rúr, štvorhranných profilov a kupol.


MicroStep CompetenceCenter Nord disponuje všetkými bežne používanými technológiami CNC rezania materiálov, medzi nimi aj vysokopresným úkosovým rezaním vodným lúčom.

Otvorenie nových reprezentatívnych priestorov prišli svojou účasťou podporiť mnohí významní hostia z oblasti biznisu, ale aj politiky. Popri dlhoročných partneroch, dodávateľoch a zákazníkoch si príležitosť pozrieť najnovšie slovenské exportné technológie nenechal ujsť veľvyslanec SR v Nemecku Marián Jakubócy, ktorý je tiež absolventom FEI STU, kde vznikol aj MicroStep. „Firmu poznám od jej založenia na Elektrotechnickej fakulte STU v Bratislave. Ako veľvyslanec SR v Berlíne dnes sledujem úspech MicroStep-u a som hrdý úspešný príbeh slovenskej firmy, ktorá nielen vytvára desiatky pracovných miest v dvoch nemeckých regiónoch, ale prispieva aj k celkovému rozvoju priemyselných technológii a prepojeniu aplikovaného výskumu s praxou.”

Podujatia sa zúčastnil sa aj primátor Dorstenu Tobias Stockhoff, ktorý po prehliadke strojového parku natajil svoje nadšenie: „Nové školiace a predvádzacie centrum dokonale zapadá do priemyselného areálu, vybudovaného v bývalej banskej lokalite. MicroStep je vysoko inovatívna spoločnosť. Táto investícia je veľkým pozitívom pre región.“


Podujatie navštívil aj veľvyslanec SR v Nemecku Marián Jakubócy (tretí zľava), na fotografii spolu s výkonnou riaditeľkou MicroStep-u Evou Stejskalovou (druhá zľava) a riaditeľmi MicroStep Europa GmbH.

Popri prehliadkach priestorov, stretnutiach a ukážkach strojov boli súčasťou programu aj prednášky, zamerané na viaceré oblasti zo špecializácie MicroStep-u, ako je príprava zvarových plôch na širokej škále materiálov a geometrických tvarov, kombinácie rezacích technológii s vŕtaním a popisovaním a tiež komplexné projekty v oblasti automatizácie a digitalizácie. V posledne menovanej oblasti MicroStep aktívne vyvíja vlastnú digitálnu platformu CyberFab, ktorá popri vlastných strojoch umožňuje aj integráciu nadväzujúcich zariadení vo výrobe.Presadenie sa medzi zákazníkmi v nemecky hovoriacich krajinách – v jednom z najvyspelejších priemyselných regiónov na svete – je pre MicroStep jedným z ukazovateľov stabilného rastu spoločnosti od jej založenia členmi Katedry Automatizácie a regulácie na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave pred 31 rokmi. Zároveň nám dáva entuziazmus do ďalšieho vývoja a odhodlanie udržať si pozíciu inovátora v sektore CNC rezania v celosvetovom meradle. Sme vďační každému z našich klientov za príležitosť preukázať naše schopnosti a kvality.Spoločnosť MicroStep Europa GmbH s centrálou v Bad Wörishofen (Bavorsko) bola založená v roku 1999. Ako najväčšia dcérska spoločnosť MicroStep-u zaznamenala počas svojej existencie výrazný rast a do dnešného dňa zabezpečila predaj takmer 900 CNC rezacích strojov v regióne Nemecka, Rakúska a Švajčiarska. S vyše 90 zamestnancami v piatich regionálnych pobočkách, kvalifikovanými predajnými tímami a rozsiahlou ponukou zákazníckych služieb je pilierom úspechu značky MicroStep v regióne DACH.

© copyright 1991-2024 MicroStep, spol. s r.o. | developed by EXPLORE STUDIOS

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,

a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,

nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.

Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo