MicroStep predstavil CyberFab Manager na MSV 2023

Medzinárodný strojársky veľtrh 2023 v Brne sa niesol v znamení inovácii, digitalizácie a zvyšovania efektivity výroby. Čapovalo sa aj pivo – robotickým ramenom. 

Minulotýždňový Medzinárodný strojársky veľtrh v Brne predstavil inovácie v oblasti strojov a priemyselných zariadení. Počas štyroch veltržných dní od 10. do 14. októbra si mali návštevníci možnosť prezrieť a častokrát aj vyskúšať novinky z oblastí reznia, zvárania, obrábania a spracovania materiálov a presvedčiť sa o technologickom pokroku v automatizácii, robotike, 3D tlači a digitalizácii.
Nosnými témami digitalizácia, robotika a udržateľnosť

Dôraz na Industry 4.0: Prominentnou témou veľtrhu bolo začlenenie princípov Industry 4.0 do strojov a výrobných procesov. Výrobcovia naprieč premyselným spektrom – vrátane MicroStep-u – predstavili riešenia pre inteligentné, prepojené stroje schopné optimalizovať výrobu, redukovať prestoje a zlepšiť celkovú efektivitu.

Robotika a Automatizácia:
Rozsiahlou oblasťou bola tiež prezentácia robotických riešení, vrátane kolaboratívnych robotov, robotických ramien a autonómnych systémov, navrhnutých na zefektívnenie a automatizáciu výrobných operácií.

3D tlač: Technológie aditívnej výroby boli výrazným ťahákom veľtrhu a demonštrovali, ako pretvárajú výrobnú sféru. Vystavovatelia predviedli inovatívne aplikácie pre priemyselné odvetvia od leteckého a automobilového priemyslu až po zdravotníctvo a spotrebný tovar.

Udržateľné stroje: Environmentálna udržateľnosť bola ďalšou významnou témou veľtrhu. Mnohí vystavovatelia predstavili ekologické stroje a procesy navrhnuté na minimalizáciu odpadu, spotreby energie a vplyvu na životné prostredie.
Cyberfab Manager of MicroStep-u automatizuje výrobné bunky

MicroStep sa v Brne predstavil stánkom v rámci pavilónu "Digitálna továreň 2.0", ktorý návštevníkom ponúkol jedinečnú príležitosť oboznámiť sa s najnovšími digitálnymi technológiami a inováciami v oblasti priemyselnej automatizácie. Naživo sme prezentovali úkosovú hlavu na rezanie uhlíkovej ocele kyslíkom až do hrúbok 150 mm a uhla 60°, vrátane dodatočného rezania úkosov A, V, X, Y, K do vopred kolmo vyrezaných dielov, ktoré sú pred rezaním presne zmerané laserovým skenerom – patentovaná technológia ABP. Hlavnou témou našej expozície – v súlade s nosnou témou "Digitálnej továrne 2.0" – bol softvérový balík CyberFab Manager, slúžiaci na automatizáciu výroby na rezacích strojoch, s možnosťou intergrácie ďalších pracovísk na ohraňovanie, pílenie, zváranie, otryskávanie a pod., čím užívateľ získava komplexný prehľad o svojich prebiehajúcich výrobných projektoch. Celý systém, vrátane inovatívneho riadiaceho systému CyberFab Control od MicroStepu, si mohli návštevníci vyskúšať aj naživo na stánku, kde bola k dispozícii ovládacia konzola so simulovaným laserovým rezacím strojom.
MicroStep na Digitálnom stage v Elektrika.tv

Štúdio Digitálneho stage aj tento rok ožilo reportážami, moderovanými vstupmi a rozhovormi v živom vysielaní počas prvých troch dní veľtrhu. Tematické bloky zahŕňali celé spektrum výrobkov a technológii od 3D tlače, nanotechnológii a digitálnych dvojčiat cez umelú inteligenciu, veľké jazykové modely (LLM) a 5G siete až po kyberbezpečnosť a Priemysel 4.0. MicroStep sa predstavil v dvoch moderovaných rozhovoroch o našej digitálnej platforme CyberFab – jeden s výkonnou riaditeľkou a leaderkou softvérových tímov firmy Evou Stejskalovou, a druhý so šéfom marketingu Michalom Kováčom. Záznam oboch rozhovorov si diváci budú môcť pozrieť už čoskoro v archíve českej streamovacej platformy Elektrika.tvVeľtrh predstavil priemysel, ktorý sa rýchlo mení, aby zodpovedal meniacim sa trhovým požiadavkám, s výrazným záväzkom voči inováciám, udržateľnosti a princípom Industry 4.0. Jednou z inovácii, ktorá sa tešila mimoriadnej diváckej obľube, bol aj robotický barman, ktorý s vervou čapoval vysmädnutým návštevníkom nefalšovanú Plzeň.

© copyright 1991-2024 MicroStep, spol. s r.o. | developed by EXPLORE STUDIOS

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,

a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,

nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.

Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo